Jak nakłonić młodzież do oszczędzania pieniędzy

Oszczędzanie – jest to bardzo cenna umiejętność, którą zdecydowanie warto posiadać. Tak naprawdę powinniśmy ją zdobyć jak najwcześniej. I na to naprawdę absolutnie nigdy nie jest za wcześnie. Co prawda konto oszczędnościowe nie jest czymś, co mogą posiadać już małe dzieci, ale to w niczym nie przeszkadza. Tutaj w zupełności wystarczy przecież po prostu świnka skarbonka.

Jak więc nauczyć swoją latorośl oszczędzania? Warto ją po prostu do niego skłonić. Nie spełniajmy od razu wszystkich życzeń malucha. Dajmy mu niewielkie kwoty pieniędzy. Jednak kiedy będzie on chciał kupić sobie coś większego, namówmy go, żeby sam sobie na to zaoszczędził. Dzięki temu zdobędzie on nie tylko cenną umiejętność, ale także poczuje satysfakcję i będzie z siebie dumny. A za kilkanaście lat z pewnością chętnie założy sobie konto oszczędnościowe.
Oszczędzanie – w dorosłym życiu też można się go nauczyć!

A czy Twoi rodzice postępowali w ten sposób? Jeżeli tak, to jesteś szczęściarzem. Oszczędzanie masz we krwi i nie musisz się do tego zmuszać. Jeżeli jednak nie, to nic straconego. Wszystko dopiero przed Tobą. Co teraz powinieneś więc zrobić? Znajdź najlepsze konto oszczędnościowe i je załóż! Ranking najlepszych konto oszczędnościowych znajdziesz na Pszczólka pożyczki. Potem zacznij regularnie wpłacać tam pieniądze. Nie muszą to być bardzo duże sumy. Często wystarczy tylko sto czy dwieście złotych miesięcznie.

Jednak absolutna podstawa to właśnie regularność. Nie wolno Ci więc szukać sobie głupich wymówek i odpuszczać sobie. Bądź konsekwentny. Zdobądź się na odrobinę surowości wobec samego siebie. Narzuć sobie obowiązek. Niech comiesięczne wpłaty na konto oszczędnościowe będą absolutną świętością.

Rób je cokolwiek by się nie działo. Najlepiej narzuć sobie od razu określoną kwotę i realizuj przelew zaraz po wpływie wynagrodzenia. Pewnie wydaje Ci się, że to nie przyniesie zbyt dużych efektów, że nie oszczędzisz za wiele. Jednak jesteś w błędzie. Już wkrótce sam się zdziwisz, jak wiele udało Ci się odłożyć. Nie będziesz mógł uwierzyć, że sam tego dokonałeś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *